Zpět k nabídce

Venkovská usedlost se stodolou - Potěhy

5 490 000Kč

Popis nemovitosti

Naše kancelář zprostředkovává prodej velmi hezké původně zemědělské venkovské usedlosti s velikým ovocným sadem. Nemovitost se nachází v obci Potěhy, které leží cca 5 km jihovýchodně od města Čáslav, a jsou blízko hranice Středočeského kraje a kraje Vysočina. V obci je základní devítiletá škola a mateřská škola, lokální pohostinství a obchod, Z obce je velmi dobrá dostupnost do Čáslavi nebo do oblíbeného letního turistického regionu Zbýšovsko.
Dům pochází z první poloviny 20. století a je situován v blízkosti centra obce. Po zásadní rekonstrukci, která proběhla před pěti lety, je dům trvale užíván a je ihned připraven přivítat nové majitele. Rekonstrukce se dotkla primárně interiéru domu. Současné zrekonstruované prostory poskytují bydlení na ploše cca 100 m2 o dispozici 3+1. Celkově však dům umožňuje rozšířit bydlení na plochu více jak 200 m2. Po vstupu do centrální centrální chodby se po levé ruce nachází obývací pokoj a za ním ložnice. Po ruce pravé je otevřený prostor veliké kuchyně se samostatnou jídelnou. Za kuchyní se nachází pokoj a technická místnost, která je uzpůsobena na umístění pračky a sušičky. Zrovna tak by ale mohla být využita jako spíž a pračku se sušičkou lze umístit do další technické místnosti za jídelnou. Z jídelny se následně dostaneme do další části domu, kde se vlevo nachází již zmiňovaná technická místnost (mimochodem je zde i studna). Vpravo je vstup do další části domu - vejminku. Současně je zde umístěné betonové monolitické schodiště na půdu a k zadnímu vchodu domu, který ústí na zahradu za domem.
Pro rozšíření obytné části bude nejméně ekonomicky i technicky náročné začít s "vejminkem", protože část již složí jako tropické akvárium a je zde v rámci nových rozvodů zavedena voda, el. atd.
Půda je potom dalším úžasným prostorem na proměnu. 110 cm vysoké nadezdívky krovu, výška hřebene téměř 4 m a široké stabilní monolitické schodiště jsou ideálem pro půdní vestavbu. Prostor je zcela otevřený a v jeho středu se nacházejí dvě komínová tělesa a jeden vyvložkovaný komín u schodiště.
Dům je napojen na obecní vodu, nicméně disponuje i vlastní studnou, kanalizaci, plyn a samozřejmě i elektřinu. Topení je teplovodní s radiátory a ohřev vody zajišťuje stejně jako vytápění plynový kotel. V obývacím pokoji jsou krbová kamna, která nejsou součástí prodeje. Za kamny je vyvedené potrubí a příprava pro krbová kamna s teplovodním výměníkem, a tak lze dům centrálně vytápět i tímto způsobem.
Zahrada je samostatnou kapitolou. Zahrada u domu disponuje plochou skoro 800 m2. Nachází se zde klasická stodola o rozloze 80 m2, samostatně stojící zděná kolna a také prostor pro záhonky i posezení. Na dům navazuje nádherný více jak 3.500 m2 velký ovocný sad, který je přístupný z přední zahrady, ale i přímo ze zadního vchodu domu,

Pro více informací a prohlídku mne, prosím, neváhejte kontaktovat. Informace také na webu jancesal.cz/rd-potehy33

Těším se osobní setkání s Vámi.

Jan Česal

Základní údaje

Evidenční číslo540
Typ nemovitostiDomy
UpřesněníRodinný dům
Typ prodejeprodej
Stav inzerátuAktivní

Cena a údaje k ceně

Cena5 490 000
Měna
Poznámka k ceněcena k jednání
Složení cenyvčetně právního servisu, s provizí RK

Adresa, lokalita, GPS

Přesná adresaPotěhy, Kutná Hora
AdresaPotěhy
GPS latitude49.868157
GPS longitude15.410764

Vlastnosti, volby

Umístění v obciCentrum obce
Konstrukce budovyCihlová
Typ budovySamostatně stojící
Inž. sítěPlyn, Voda, užitková, 230V, 400V, Internet, Studna, Voda, pitná, Kanalizace
VybaveníZahrada
Možnosti topeníLokální tuhá paliva, Ústrední plynové
VodaDálkový vodovod, Studna
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
KomunikaceAsfaltová
TelekomunikaceInternet
OkolíVenkovská
Elektro400V, 230V

Plochy

Užitná95 m2
Podlahová150 m2
Zahrada4 106 m2

Podlaží, počty místností

Počet NP1
Počet místností8
Počet pokojů3
Počet koupelen1

Máte otázku?

Kontaktujte makléře

Jan Česal

... nebo zavolejte makléři