Zpět k nabídce

Rodinný dům 5+1 se zahradou

7 900 000Kč

Popis nemovitosti

Dům byl navržen a postaven ve čtyřicátých letech dvacátého století. Jedná se o typickou stavbu solitérního městské domu s mansardovou střechou ze sklonku první republiky s obytnou plochou cca 150 m2. Dům je částečně podsklepen, opatřen vyhlídkovou terasou, prosvětleným teracovým schodištěm, úložným půdním prostorem a v neposlední řadě obklopen zahradou a dvorem. Všechny pokoje a kuchyň jsou oproti dnešním standardům novostaveb o mnoho větší a příjemně světlé díky velkými trojdílným oknům. I přes to, že dům byl vyprojektován v roce 1934, tedy téměř před sto lety (nebo možná spíše díky tomu), by mohl být jeho koncept a obytný prostor příkladem pro mnohé dnešní novostavby. Všude je dostatek prostoru, světla, soukromí. Vládne tu pocit, že je vše tam, kde má být. Snad jen koupelna umístěna za kuchyní a s vlastním vstupem na zahradu, který byl však dodělán dodatečně v sedmdesátých letech, by mohla být přesunuta do o trochu větší cca 10 m2 velké komory, která je díky svému rozměru a velikostí okna případně možným dalším pokojem. Změna by tak dala prostor pro vytvoření verandy, jídelny či kuchyně se vstupem zahradu. Suterén/sklep 18m2 je odvětráván dvěma okny a má světlou výšku cca 2m. V současnosti je zde umístěn plynový kotel, elektrický bojler na ohřev TUV a vodárna na čerpání užitkové vody ze studny.
Dům je postaven z pálených cihel umístěných na kamenném soklu, doplněn o nároží a opěrný sloup z bílých cihel. Původní štuková fasáda byla v roce 2000 zateplena o EPS o tloušťce jen 50 mm a dovolila tak zachovat odsazení od podezdívky, doplňků z bílých cihel a vytvoření říms. Dům tím neztratil na eleganci a tepelný komfort doznal zlepšení. V témže roce byla vyměněna střešní krytina (folie a šablona na prkenném záklopu) a původní dřevěná špaletová okna byla nahrazena plastovými se stejným rozložením a velikostí. Vnitřní konstrukce nevybočuje z doby výstavby. Podlahy v 1NP jsou betonové, což je dobře patrno ve sklepě, kde je vidět otisk šalování, a dřevěné v obytných částech druhého NP. Již zmiňované teraco schodiště je v patře ukotveno do betonového monolitu. Ve druhém NP je půdní prostor vhodný na vestavbu koupelny. Již zde jsou přípojky.
Zahrada má 663 m2. Její plocha je rozdělena na okrasnou část ze dvou stran obklopující dům, na hospodářskou část skrytou za vzrostlou zelení a na dvůr, kde je podsklepená garáž s dílnou. Zahrada se dá zalévat vodou ze studny, která se nachází na dvoře.
Garáž cca 15 m2 na jedno auto a podsklepená dílna znamená, že v domě nebude nutné příliš řešit úložné prostory na zahradní, sezónní, sportovní, zájmové a jiné vybavení. Před garáží se nachází velký dlážděný dvůr odvodněn dešťovou kanalizací, který se může klidně z části proměnit na okrasnou zahrádku nebo třeba na hrací plochu pro děti.

Pro více informací a prohlídku nemovitosti mne, prosím, neváhejte kontaktovat a také se podívejte na detail nabídky na webových stránkách jancesal.cz/rodinný-dům-kutná-hora-sedlec-u-koruny-26

Jan Česal

Základní údaje

Evidenční číslo496/3752
Typ nemovitostiDomy
UpřesněníRodinný dům
Typ prodejeprodej
Stav inzerátuAktivní

Cena a údaje k ceně

Cena7 900 000
Měna
Složení cenyvčetně právního servisu, s provizí RK

Adresa, lokalita, GPS

Přesná adresaSedlec, Kutná Hora
AdresaKutná Hora, Sedlec
GPS latitude49.96235727
GPS longitude15.28455713

Vlastnosti, volby

Umístění v obciKlidná část obce
Konstrukce budovyCihlová
Typ budovySamostatně stojící
Inž. sítěPlyn, 230V, 400V, Internet, Studna, Voda, pitná, Kanalizace
VybaveníZahrada, Garáž, Sklep, Terasa
CharakteristikaBydlení pro rodiny
Vybavenost okolíSupermarket, Pošta, Kompletní síť obchodů a služeb, Škola, Školka, Úřady
Dopravní spojeníMHD, Silnice
Možnosti topeníÚstrední plynové
VodaDálkový vodovod, Studna
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
KomunikaceAsfaltová
TelekomunikaceInternet
OkolíObchodní a obytná
Elektro400V, 230V

Plochy

Užitná152 m2
Podlahová152 m2
Zahrada639 m2
Terasa20 m2
Sklep21 m2

Podlaží, počty místností

Počet NP2
Počet místností6
Počet pokojů5
Počet koupelen1
Počet garáží1
Počet nebyt. prostor1

Máte otázku?

Kontaktujte makléře

Jan Česal

... nebo zavolejte makléři