Zpět k nabídce

Prodej, Barokní zámeček

Evidenční číslo: N80639
Adresa: Kluky, Nová Lhota
Cena: 3 500 000Kč
Poznámka k ceně: Cena včetně právního servisu a provize realitní kanceláře
3 500 000Kč

Popis nemovitosti

Barokní zámeček - panský dům; prodej ve výhradním zastoupení majitelů. Původ zámku je datován z doby před rokem 1600. Původní renesanční tvrz byla později z konce 17. století přestavěna na zámek v barokním stylu. Další úpravy probíhaly v 18., 19. a 20. století.

Trocha historie... V roce 1590 za Mikuláše Salavy tu byl vystavěn panský dům se sgrafitovou výzdobou. Koncem 17. století, kdy panství získal klášter v Sedlci, byl zámek výrazně přestavěn. Stavba zřejmě trvala až do 1. desetiletí 18. století. Z této doby se zachovala červenobílá barevnost jednoduchých venkovních omítek a fresková výzdoba některých místností zámku. Po zrušení kláštera propadl majetek náboženskému fondu. Po roce 1809 byl zámek využíván úředníky a také i jako sýpka. V roce 1819 panství koupili Schwarzenbergové. K dalším stavebním úpravám došlo až po roce 1925.

Zámek byl vždy považován za významnou kulturní památku, a tak díky tomu byl i napříč režimy z velké části zachován v původním architektonickém stavu.

Po roce 2010 byla započata rekonstrukce budovy zámku. V prvním NP. jsou z velké části odstraněny podlahy a omítky jsou ve spodních částech oklepané. Ve druhém NP. jsou v celé ploše sejmuty stropy a je tak viditelná kompletní vazba krovu. Krov je v dobré kondici také díky tomu, že byl celý vyměněn v padesátých letech dvacátého století spolu se střešní krytinou.
Zásobování vody je řešeno vlastní studnou. Obecní vodovodní řad a tlaková kanalizace se v současnosti projektuje.

Součástí prodeje zámku jsou i pozemky s rozlohou cca 3850 m2. Nová Lhota se nachází 15 minut jízdy autem od Kutné Hory i Čáslavi.


Zámek může skvěle sloužit jak ke komerčním účelům, tak i k velice komfortnímu soukromému bydlení.

Pro více informací a termín prohlídky, mne prosím neváhejte kontaktovat

Jan Česal

Základní info

Umístění: Okraj obce
Konstrukce: Smíšená
Adresa: Kluky, Nová Lhota

Plochy

Plocha zastavená: 643m2

Počty místností, umístění

Počet místností: 40
Počet pokojů: 17
Typ objektu: Přízemí

Máte otázku?